Skupština Komore je najviši organ upravljanja Komorom.

Skupština Komore je delegatska i obavlja poslove iz svoje nadležnosti u skladu sa Statutom Komore i Zakonom o Komori.

Skupština Komore je jednodomno tijelo od 35 predstavnika, nezavisno u radu i odlučivanju.

Skupštinu Komore čine izabrani predstavnici članova Komore, koje biraju za regije: Prijedor, Banjaluka, Doboj, Bijeljina, Istočno Sarajevo i Trebinje. Broj delegata – članova Skupštine Komore ispred pojedinih regija utvrđuje se proporcionalno, na bazi broja inženjera poljoprivrede iz pojedine regije u odnosu na ukupan broj inženjera poljoprivrede u Republici Srpskoj, vodeći računa o ravnomjernom strukovnom učešću, kroz formiranje posebnih strukovnih sekcija. Opštine koje pripadaju pojedinim regijama definisane su Prostornim planom Republike Srpske.

Članovi Skupštine – novi saziv (2016. – 2021.):

r.br. ime i prezime regija
1 Dragiša Lopandić Bijeljina
2 Zoran Perić Bijeljina
3 Stevan Trivković Bijeljina
4 Milenko Krsmanović Bijeljina
5 Dragan Lopandić Bijeljina
6 Zoran Maletić Bijeljina
7 Goran Perković Bijeljina
8 Duško Komarčević Bijeljina
9 Saša Lalić Bijeljina
10 Savo Rankić Bijeljina
11 Dragica Živanović Maković Bijeljina
12 Čedomir Stojanović Bijeljina
13 Stevan Mesarović Bijeljina
14 Slaviša Simojlović Bijeljina
15 Bojan Životić Bijeljina
16 Željko Jović Bijeljina
17 Branimir Nježić Banja Luka
18 Danijela Kondić Banja Luka
19 Stoja Jotanović Banja Luka
20 Siniša Šteković Banja Luka
21 Slobodan Stojnić Banja Luka
22 Nataša Pašalić Banja Luka
23 Vesna Mrdalj Banja Luka
24 Marinko Vekić Banja Luka
25 Jelena Davidović Gidas Banja Luka
26 Zoran Tubin Banja Luka
27 Momir Vidović Banja Luka
28 Milan Petković Banja Luka
29 Boris Pašalić Banja Luka
30 Mirela Kajkut Zeljković Banja Luka
31 Milan Malinić Prijedor
32 Jasenko Nedinić Doboj
33 Ljiljana Drinić Doboj
34 Novak Motika I.Sarajevo
35 Ljilja Popović Trebinje

 

Članovi Skupštine (stari saziv 2010.-2016.):

 

  1. Aleksandar Životić (Bijeljina)
  2. Zoran Maletić  (Bijeljina)
  3. Radmila Nešković (Bijeljina)
  4. Zoran Perić   (Bijeljina)
  5. Tomo Simić   (Bijeljina)
  6. Radomir Prodanović  (Bijeljina)
  7. Milan Lazić (Bijeljina)
  8. Anđelka Ristić (Bijeljina)
  9. Vesna Jungić (Doboj)
  10. Dragiša Marković (Doboj)
  11. Miladin Klječanin (Doboj)
  12. Milovan Cvijanović (Doboj)
  13. Velibor Đokić (Doboj)
  14. Dragan Mataruga (Prijedor)
  15. Branka Kovačević (Prijedor)
  16.  Jelena Vlačić  (Istočno Sarajevo)
  17. Novak Motika (Istočno Sarajevo)
  18. Ilija Šukić (Trebinje)
  19. Radmilo Jonlija (Trebinje)
  20.  Dragana Vukojević (Banja Luka)
  21. Zoran Kurušić (Banja Luka)
  22. Željko Ćejić (Banja Luka)
  23. Milan Petković (Banja Luka)
  24. Momir Sušić (Banja Luka)
  25. Miladin Stojnić (Banja Luka)
  26. Gordana Đurić (Banja Luka)
  27. Slobodan Karan (Banja Luka)
  28. Momo Vidović (Banja Luka)
  29. Dalibor Kljajić (Banja Luka)
  30. Ranko Grubešić (Banja Luka)
  31. Dragan Vučković (Banja Luka)
  32. Boris Tadić (Banja Luka)
  33. Siniša Šteković (Banja Luka)
  34. Brankica Đukić (Banja Luka)
  35. Zoran Kovačević (Banja Luka)